Çfarë na pengon të krijojmë një karierë të suksesshme në 2019?

Çfarë na pengon të krijojmë një karierë të suksesshme në 2019?

Ne 2019, ka me mijera menyra per te krijuar nje kariere nepermjet internetit.

Ja disa nga me te mirenjohurat:

- Youtube (te krijosh nje kanal youtube dhe te fitosh nga reklamat)
- Shitje online ( te kesh nje dyqan online dhe te shesesh produkte ose sherbime )
- Instagram Influencer (te kesh nje llogari me shume ndjekes dhe te reklamosh per te tjeret)
- Social Media Manager (te menaxhosh rrjetet sociale e kompanive te ndryshme ne kembim te parave)
- Te ndertosh nje startup/biznes dixhital i cili zgjidh nje problem ne treg.

Keto dhe mijera menyra te tjera jane mundesite qe na ofrohen ne ditet e sotme, por shumices i mungon njohuria per te ditur ti shfrytezojne keto mundesi dhe per ato qe i dine, shpesh here i mungon durimi apo besimi per ti perndjekur keto rruge suksesi.

Ne 2019, nuk na mungojne burimet per te patur sukses, as mundesia per tu edukuar sepse mund te vete-edukohemi falas nepermjet youtube dhe platformave te ngjashme.

Ajo cka na mungon potencialisht eshte mendesia e duhur per ti ndjekur keto mundesi.

Sepse, kur rritesh dhe jeton ne nje ambjent ku e vetmja gje qe degjon pa pushim kudo qe shkon, eshte se si ky vend sbehet dhe si politikanet po na vjedhin, etj etj. eshte rrjedhimisht e justifikueshme te mos besosh.

Ndoshta per te pasur mendesine e duhur, se pari na duhet te distancojme veten nga burimet negative dhe pesimiste te informacionit, apo qofte ketu edhe nga njerezit qe kane ndikim te madh ne jeten tone por qe na bejne te ndihemi pesimist.

Kujdes: nuk ben perjashtim fakti qe ky ndikim pesimist mund te jeni edhe ju per dike tjeter, prandaj nese e shihni veten ne nje pozicion te tille, duhet ti beni pyetjen vetes "cfare ndikimi dua te kem tek njerezit qe dua?".


12 komente

 • ylnuzwnvue

  Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

 • ejepujejuse

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – 18 Amoxicillin Online tpe.cizd.laidiferruni.com.aan.xr http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • ihetiyoqiyelu

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Amoxicillin 500mg Capsules fpk.thqo.laidiferruni.com.jnk.go http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • asurekodalavu

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Buy Amoxicillin Buy Amoxicillin rhg.achf.laidiferruni.com.sbi.vj http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

 • uposuyopi

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxil Buy Amoxicillin kfo.mpku.laidiferruni.com.ljw.ic http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

Shkruaj një koment