Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Gjithsecili prej nesh është një postim larg një shpërndarje virale. Një postim larg syve të qindra mijëra vetëve. 

Një postim larg së bëri një ndryshim të madh për veten, komunitetin dhe njerëzit që na rrethojnë.

Ndikimi që mund të kemi dhe mund të prodhojmë në shkallë globale sot është i jashtëzakonshëm dhe i pa-precedent në historinë e njerëzimit.Një foto e shkrepur dhe e ndarë në momentin e duhur në Instagram apo Facebook mund të bëhet virale.

 Një video ka edhe më shumë shanse të krijojë një efekt të tillë.Sigurisht mundësitë që një postim të bëhet viral janë ende të vogla, por nëse mesazhi prodhon vlerë mjaftueshëm për tregun që synon, shanset për të pasur vizibilitet janë të mëdha.Me mundësitë që na ofron bota dixhitale sot, kemi më shumë fuqi se kurrë në histori dhe megjithatë jo gjithmonë e kuptojmë çfarë kemi në dorë.

 Në fakt, shpesh herë, e marrim të mirëqënë.Mesatarisht gjithsecili prej nesh ka 150 ndjekës në Instagram dhe megjithatë shumë prej nesh mendojnë se një shpërndarje që mund të bëjmë për diçka që ka rëndësi për ne apo për komunitetin që na rrethon, nuk bën shumë diferencë.Në të vërtetë, një foto që tregon se ku jeni për pushime dhe sa jeni duke u kënaqur mund të mos ndikojë shumë, por një shprehje, një foto e një ngjarje që ju ka shqetësuar, një opinion për një temë të caktuar, një këshillë e ndarë etj. Të gjitha këto lloje materialesh kanë ndikim.Dhe nuk ka rëndësi sa vetë lexojxnë, dëgjojnë apo shohin çfarë jeni duke ndarë, rëndësi ka kush janë këto njerëz që po na ndjekin.

 Nëse keni 30 ndjekës dhe njëri prej tyre është një personazh i famshëm, një shpërndarje prej tyre mund ta katapultojë mesazhin përpara dhjetra mijëra vetëve.Sot, të gjithë ne kemi një fuqi në dorë, një mundësi për të ndarë mesazhe me vlerë me botën, për të bërë ndikim.Sa dhe si e përdorim këtë fuqi, është në dorën tonë.

Duke i dhënë fund këtij mini-artikulli ju sfidoj të bëni një postim me vlerë në rrjetet tuaja sociale, të shpërndani një mesazh që ju pëlqen nga personazhi juaj i preferuar, të shkruani diçka, të shkrepni një foto që ka kuptim dhe tregon diçka me vlerë dhe ta ndani atë me komunitetin tuaj, sado i vogël apo i madh të jetë.

Bëtë gjë? Më shkurani një mesazh në facebook ose instagram dhe më tregoni çfarë keni postuar. Nëse më pëlqen diçka do ta ndaj me rrjetin tim ku arrijmë qindra mijëra njerëz çdo muaj.


16149 komente

Komenti juaj u publikua me sukses! Faleminderit!

 • GregoryRoK

  Fatigue is not just feeling exhausted all the time, it’s a feeling of being tired of your tiredness. You hate yourself for constant inactivity and you’re not able to work, cook, go somewhere with friends or travel, you just need to sleep all the time and never get up. I was happy to start that awesome services from
  Anti-Aging PRP, Testosterone, Peptides, NAD+ IV and HGH Therapy Clinic or Anti-Aging PRP, Testosterone, Peptides, NAD+ IV and HGH Therapy Clinic f6a6a65 . That was a surprise for me but now I feel my! Many thanks, guys!

 • ushevbremn

  Ищите площадку, где можно выгодно осуществить детейлинг своего авто? На сайте https://xn——-6kchmgbespgdnb4aif3blu.xn—p1ai/ представлена детальная информация о восстановлении исходного внешнего вида автомобиля. Получить услугу можно с 50 %-скидкой, так как керамику и жидкое стекло компания покупает выгоднее, чем ее конкуренты. За 9 лет успешной работы было оформлено более 2000 автомобилей. Ни одного негативного отзыва на работу специалистов не поступило. Каждый клиент получает год гарантии. А если результат не устроит клиента, ему будет возвращена полная сумма.

 • AlbertSyday

  карта кемпингов россии для автодомов москва эквадор авиабилеты https://kazan.red-dracon.ru/forum/?PAGE_NAME=message&FID=1&TID=3239&TITLE_SEO=3239-moskva-peru&MID=25327&result=new#message25327 москва веллингтон авиабилеты москва албания японцы живущие в россии инклюзив тур http://downsindrom.org/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=723948 камчатка это дальний восток москва соловки самолет замуж за турка совет как доехать из каира в хургаду http://www.kleversys.com.ua/index.php?subaction=userinfo&user=ibevykema мехико москва авиабилеты каунас турция что взять с собой в турцию москва тенерифе http://slboos.com/home.php?mod=space&uid=152400 замуж за турка за и против москва вьетнам авиабилеты
  r3r3556

 • Alinamoney_dinty

  [b]Привет всем, ребята![/b]

  Предлагаем Вам посмотреть на игровые слоты на деньги с выводом онлайн

  ]

 • MedaWepe

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  ]

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  reflux kyseliny chemickГЅ nГЎzov https://cphk.nl/forums/topic/nakup-stromectol-online/ NГ­zke ceny recept na
  prГ­sady infekcia strednГ©ho ucha
  a lieДЌbu vredov skutoДЌnГЅ nГЎzov pre https://www.isope.org/forums/topic/lizinopril-kde-kupit-kupit-lizinopril-bez-receptu/ kupГіn pre preskГєmanie
  zГЎvislosЕҐ
  predГЎvkovaЕҐ odЕ€atia https://sospermisdeconduire.ch/forums/topic/ivermectin-dostupne-online/ ЕЅiadny skript on line USA
  VЕЎimnite si znova v primГЎrnom Еѕivote
  droЕѕdie GarantovanГЎ celosvetovГЎ dodГЎvka! https://moshavere-bartar.ir/forums/topic/stromectol-original-online-3/ ЕЅiadne predpisy koЕѕnГ© vyrГЎЕѕky sГєvisiace s drogami
  zamestnania
  NГ­zke ceny
  Bez potreby predpisovania, OTC dГЎvky https://www.isope.org/forums/topic/atorvastatin-lekaren-kupit-atorvastatin-bez-receptu/ a vypadГЎvanie vlasov neЕѕiaduce ГєДЌinky
  pouЕѕite Visa, Amex, Mastercard dГЎvkovanie
  DiskrГ©tny balГ­k spГґsobiЕҐ vrodenГ© chyby https://www.isope.org/forums/topic/kupit-venlafaxin-online-bez-receptu-kupit-venlafaxin-bez-receptu/ prestaЕҐ uЕѕГ­vaЕҐ opuch rГєk
  poДЌas tehotenstva
  NГЎzov ulice PrednГ© kategГіrie tovaru na predaj https://moshavere-bartar.ir/forums/topic/ivermectin-pre-bezpecny-nakup/ DodГЎvame iba vysokГє kvalitu vztyДЌitelnГЅ
  ЕЅiadne poЕѕiadavky na predpis
  Bez potreby na predpis! pomГґcЕҐ https://www.isope.org/forums/topic/ibuprofen-online-bez-predpisu-kupit-ibuprofen-bez-receptu/ pomГґcЕҐ a zvГЅЕЎenГЅ extrogen
  zДѕava

Shkruaj një koment