Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Gjithsecili prej nesh është një postim larg një shpërndarje virale. Një postim larg syve të qindra mijëra vetëve. 

Një postim larg së bëri një ndryshim të madh për veten, komunitetin dhe njerëzit që na rrethojnë.

Ndikimi që mund të kemi dhe mund të prodhojmë në shkallë globale sot është i jashtëzakonshëm dhe i pa-precedent në historinë e njerëzimit.Një foto e shkrepur dhe e ndarë në momentin e duhur në Instagram apo Facebook mund të bëhet virale.

 Një video ka edhe më shumë shanse të krijojë një efekt të tillë.Sigurisht mundësitë që një postim të bëhet viral janë ende të vogla, por nëse mesazhi prodhon vlerë mjaftueshëm për tregun që synon, shanset për të pasur vizibilitet janë të mëdha.Me mundësitë që na ofron bota dixhitale sot, kemi më shumë fuqi se kurrë në histori dhe megjithatë jo gjithmonë e kuptojmë çfarë kemi në dorë.

 Në fakt, shpesh herë, e marrim të mirëqënë.Mesatarisht gjithsecili prej nesh ka 150 ndjekës në Instagram dhe megjithatë shumë prej nesh mendojnë se një shpërndarje që mund të bëjmë për diçka që ka rëndësi për ne apo për komunitetin që na rrethon, nuk bën shumë diferencë.Në të vërtetë, një foto që tregon se ku jeni për pushime dhe sa jeni duke u kënaqur mund të mos ndikojë shumë, por një shprehje, një foto e një ngjarje që ju ka shqetësuar, një opinion për një temë të caktuar, një këshillë e ndarë etj. Të gjitha këto lloje materialesh kanë ndikim.Dhe nuk ka rëndësi sa vetë lexojxnë, dëgjojnë apo shohin çfarë jeni duke ndarë, rëndësi ka kush janë këto njerëz që po na ndjekin.

 Nëse keni 30 ndjekës dhe njëri prej tyre është një personazh i famshëm, një shpërndarje prej tyre mund ta katapultojë mesazhin përpara dhjetra mijëra vetëve.Sot, të gjithë ne kemi një fuqi në dorë, një mundësi për të ndarë mesazhe me vlerë me botën, për të bërë ndikim.Sa dhe si e përdorim këtë fuqi, është në dorën tonë.

Duke i dhënë fund këtij mini-artikulli ju sfidoj të bëni një postim me vlerë në rrjetet tuaja sociale, të shpërndani një mesazh që ju pëlqen nga personazhi juaj i preferuar, të shkruani diçka, të shkrepni një foto që ka kuptim dhe tregon diçka me vlerë dhe ta ndani atë me komunitetin tuaj, sado i vogël apo i madh të jetë.

Bëtë gjë? Më shkurani një mesazh në facebook ose instagram dhe më tregoni çfarë keni postuar. Nëse më pëlqen diçka do ta ndaj me rrjetin tim ku arrijmë qindra mijëra njerëz çdo muaj.


16149 komente

Komenti juaj u publikua me sukses! Faleminderit!

 • Edgar

  specialist dating sites free dating app canada online dating
  first telephone conversation totally free safe
  dating sites free online dating austin texas success stories with
  online dating professionals dating websites good online dating
  advice porn nude free black girls porn new sex ideas for my husband les twins sexuality dating sites for marriage of convenience discus fish sexes sexiest swimsuit cover ups best
  free online dating website australia hyperventilating during sex
  best free online dating sites calgary best dating site ice breakers 100 free sugar daddy dating websites
  black teen sex sex museum nyc price free pussy eating porn ways to describe yourself for online dating great sex meme instagram totally free online dating sites in uk all
  100 free online dating site sex tropes sex sign language dictionary get professional photos for online dating rebecca moore porn porn xn new dating site in europe nifty sex united kingdom dating site
  free safe sex calendar app am i addicted to online dating christian dating
  site vancouver running out of things to talk about online dating best online
  dating sites manchester sex vidoes dating social networking sites
  free app for dating vegetarian dating sites reviews hd porn clips best ice
  breaker questions for online dating dating services for successful professionals buddhist dating
  website uk teenage dating site canada usa dating site with free
  chat fitness model sex

 • EdwardRouPe

  More explicitly, Homer and Hesiod have attributed to the gods all things that are blameworthy and disgraceful for human beings stealing, committing adultery, deceiving each other F17.
  Ai ga Hoshii yo Edit.
  But because installation affects longevity, these lengthy warranties usually come only on complete entry systems that include the frame.
  http://truthhammerburinnfenriktilar.info/96khz/pigedrenge-bisse-pms.php The Human League – Empire State Human 3 14 82.
  After all, the band s live performances of The Wall were truly the stuff that legends are made of, and I have no doubt that, had I actually been able to see one of these concerts, I would have absolutely loved it.
  No, no, I don t think you re ready for the kind of non-stop, action-packed Guts Gore games you ll find at StickGames.

 • super mario bros forever free download for pc

  Hello all, here every person is sharing such knowledge, thus it’s nice to read this web site, and I used to visit this web site every day.| а

 • nwyepjgoi

  Интересная новость

 • Richardelali

  Наша служба грузоперевозки была организована с целью, чтобы нашим потребителям было комфортно. У нашего специализированного холдинга ОДО Бычков Санкт-Петербург имеется в наличии собственный автомобильный парк а также штат рассыльных. Наш знаменитый холдинг сделать перевозку продукции для вас лично в комфортное время. Для этого обязательно сделаете заказ данную услугу. В том случае ваше изделие будет доставлено особо быстро и точно. Вы можете рассчитывать на превосходное качество печати, индивидуальные решения и своевременное сопровождение.
  крафт пакет логотип

  Холдинг ОДО Голубцов Рязань стремится предоставить вам, предпочтительный сервис. Наш значительных размеров запас товаров( пакетах с прямоугольным дном) на базе, быстрый оборот заявок, великолепное сопровождение потенциальных клиентов и очень доступные для каждого покупателя расценки дает возможность закупить невредныхпакетах дой-пак всем. Знаменитое предприятие делает, импортирует и реализует весь набор упаковки( пакетов майка ).

Shkruaj një koment