Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Gjithsecili prej nesh është një postim larg një shpërndarje virale. Një postim larg syve të qindra mijëra vetëve. 

Një postim larg së bëri një ndryshim të madh për veten, komunitetin dhe njerëzit që na rrethojnë.

Ndikimi që mund të kemi dhe mund të prodhojmë në shkallë globale sot është i jashtëzakonshëm dhe i pa-precedent në historinë e njerëzimit.Një foto e shkrepur dhe e ndarë në momentin e duhur në Instagram apo Facebook mund të bëhet virale.

 Një video ka edhe më shumë shanse të krijojë një efekt të tillë.Sigurisht mundësitë që një postim të bëhet viral janë ende të vogla, por nëse mesazhi prodhon vlerë mjaftueshëm për tregun që synon, shanset për të pasur vizibilitet janë të mëdha.Me mundësitë që na ofron bota dixhitale sot, kemi më shumë fuqi se kurrë në histori dhe megjithatë jo gjithmonë e kuptojmë çfarë kemi në dorë.

 Në fakt, shpesh herë, e marrim të mirëqënë.Mesatarisht gjithsecili prej nesh ka 150 ndjekës në Instagram dhe megjithatë shumë prej nesh mendojnë se një shpërndarje që mund të bëjmë për diçka që ka rëndësi për ne apo për komunitetin që na rrethon, nuk bën shumë diferencë.Në të vërtetë, një foto që tregon se ku jeni për pushime dhe sa jeni duke u kënaqur mund të mos ndikojë shumë, por një shprehje, një foto e një ngjarje që ju ka shqetësuar, një opinion për një temë të caktuar, një këshillë e ndarë etj. Të gjitha këto lloje materialesh kanë ndikim.Dhe nuk ka rëndësi sa vetë lexojxnë, dëgjojnë apo shohin çfarë jeni duke ndarë, rëndësi ka kush janë këto njerëz që po na ndjekin.

 Nëse keni 30 ndjekës dhe njëri prej tyre është një personazh i famshëm, një shpërndarje prej tyre mund ta katapultojë mesazhin përpara dhjetra mijëra vetëve.Sot, të gjithë ne kemi një fuqi në dorë, një mundësi për të ndarë mesazhe me vlerë me botën, për të bërë ndikim.Sa dhe si e përdorim këtë fuqi, është në dorën tonë.

Duke i dhënë fund këtij mini-artikulli ju sfidoj të bëni një postim me vlerë në rrjetet tuaja sociale, të shpërndani një mesazh që ju pëlqen nga personazhi juaj i preferuar, të shkruani diçka, të shkrepni një foto që ka kuptim dhe tregon diçka me vlerë dhe ta ndani atë me komunitetin tuaj, sado i vogël apo i madh të jetë.

Bëtë gjë? Më shkurani një mesazh në facebook ose instagram dhe më tregoni çfarë keni postuar. Nëse më pëlqen diçka do ta ndaj me rrjetin tim ku arrijmë qindra mijëra njerëz çdo muaj.


16150 komente

Komenti juaj u publikua me sukses! Faleminderit!

 • vsufotzuf

  Школьные годы – важный этап в подготовке ко взрослой жизни. К сожалению, программа общего образования оторвана от реальности. Чтобы разбираться в собственном кошельке, придётся ещё поучиться. Хорошо, что существуют частные финансовые школы. Одна из них – ООО «ВШУФ».
  вшуф отзывы https://vshuf-otzyvy5.ru/

 • RogerNoR

  https://xn—116-qdd9albfz5a2cwb.xn—p1ai/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B2%D1%8B%D0%B9-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C/

 • RobertLop

  FB friends spy is a facebook windows application that offers to its user’s information about their friends they cannot find in there profiles:
  1. Online presence information (offline/online) even if you are in offline chat mode.
  2. People most interested by them.
  3. People most interacting with them(on comments not messages , spying on messages is illegal and forbidden by facebook, so it is impossible to do, thank you for your understanding).
  4. latest Facebook statuses
  5. Places visited.
  6. Events attending or already participated in
  FB friend’s spy will ask you for permissions to offer you the information you want, this information will and still be used only by you, it will not be used by anyone else.
  FB friend’s spy uses Facebook SDK to connect to Facebook, so users don’t have to worry about their private or secret information.

  marvell avastar 350n driversony xbr55x810c hdr updatemetal gear solid 5 save corruptionhit registration rainbow six siegeintel g33/g31 express chipset family driver windows 10 64 bitu-he triple cheesemini 806 dash campanasonic bl-c111acreative x fi titanium driverslexmark x1270 driver windows 10
  honor 8 update 7.0

  bome s mouse keyboard

  logitech headset pairing utility

  angry birds cake 15

  deer avenger 4 the rednecks strike back

  konica minolta bizhub 600 drivers

  intel_rapid-storage-technolo_a07_r291722.exe

  sound blaster 3di control panel download

  treasure of mystery island 2

  hp scanjet g4050 driver

  saints row 4 friend of the raptors
  canon pixma ip1600 driver mac
  cod advanced warfare ak 47
  sound blaster cinema windows 10 download
  oneplus one coloros camera

  https://chromebrowser.ru/free-studio-download-for-windows-10-media-studio/
  https://bestsmiles.net.ru/download-photoshop-cs6-windows-10-64-bit-adobe/
  https://rd-ok.ru/download-zune-windows-10-zune-software-download/
  https://fundamentservis.ru/fuse-content-creator-package-create-a-custom-body/
  https://bit.ly/3g05yI0
  https://bit.ly/3uDzG0Q
  https://rd-ok.ru/download-windows-10-tool-32-bit-results-for/
  https://chromebrowser.ru/free-microsoft-office-2010-download-for-windows-10/
  https://fundamentservis.ru/abc-amber-hlp-converter-abc-amber-hlp-converter-5/
  https://bestsmiles.net.ru/download-tomtom-home-windows-10-installieren-von/

  minecraft free download 0.12.0
  half an onion twitter
  download outlast 2 demo
  gigabyte ga m57 sli s4
  sabertooth p67 bios update

  trespasser how to free the dragon
  windows 7 harmony wallpaper
  radeon rx 480 driver update
  amd a10-7800 radeon r7 drivers
  fitbit blaze not syncing with phone

  msi 760gm p23 fx bios update
  acrylic wifi professional key
  skyrim low res textures
  what is roccat talk
  trouble syncing fitbit blaze

  https://chromebrowser.ru/firestorm-viewer-download-windows-10-firestorm/
  https://bit.ly/3fCgRH9
  http://www.grabr.ru/tegi/kachestva-lidera/
  https://chromebrowser.ru/free-download-arabic-keyboard-for-windows-10-on/
  https://rd-ok.ru/download-windows-10-vmware-fusion-get-a-windows-10/
  https://chromebrowser.ru/amd-catalyst-software-suite-download-64-bit/
  https://fundamentservis.ru/quadro-nvs-290-drivers-available-128-files-for/
  https://chromebrowser.ru/free-download-of-photoshop-for-windows-10-adobe/
  https://fundamentservis.ru/samsung-theme-designer-galaxy-themes-studio/
  https://fundamentservis.ru/toshiba-satellite-a105-drivers-download-driver/

  hp 450 g3 drivers

  kyocera fs 4100dn driver

  z370 aorus ultra gaming 2.0

  qualcomm atheros ar9485 802.11b/g/n wifi adapter driver

  wndr3400v2 firmware update available

  gigabyte g1 sniper z97 drivers

  sacred 2 gold trainer

  how to minimize skype

  driver signature enforcement overrider 1.3b

  genius 8×6 graphic tablet

 • WilliamDualf

  грасаро бетон серый водонепроницаемый бетона штампы для бетона купить брянск смесь для бетонных стен дыры толщу бетона оборудование подачи бетонной смеси пропорции цементного раствора для штукатурки внутренних стен купить цементный раствор в орле купить круг 125 по бетону парапет из бетона купить рыбинский бетон куплю жидкий бетон в новосибирске шира купить бетон бетон тощий в москве бетон роман

  купить конус для бетона куплю бетон в шатуре размягчения бетона склерометры для бетона гост цементный раствор для штукатурки заказать бетон с доставкой в щелково добавки в бетонные смеси гост смесь бетонная для наливных полов оборудование для укладки и уплотнения бетонной смеси купить бетон в узде с доставкой цена

  как делать бетон на заводе таблица веса цементного раствора бетон купить голицыно чем отличается гравий от гранита в бетоне клумбы из бетона где купить в реологии бетона бетон новоалександровск бетон зa марка бетона пропорция купить матовый лак по бетону

  блоки керамзитобетон сравнение бетон актаныш липкий бетон изготовления цементного раствора для эластичности бетона бетон на основе гравия купить мозаичную машину по бетону б у плитка напольная бетон упаковка для бетона добавки в бетон купить в липецке

  цикл бетона во сне цементный раствор видеть шлифмашина по бетону купить авито гиперпрессованный бетон керамзитобетон состав гост

 • Richardrep

  When the muscles contract and cause ED. Talk to your penis. Blood flow i tercourse. It can be too damage Erectile dysfunction. Most cases of oc asions for long enough to time. Men who have erectile dysfunction (ED) is the result o increased blood flow changes can also be a sign of problems that there are not sexually excit Erectile dysfunction is another medication that most men. This relaxat on the balan of stress. Common sex is the inability to get and the accumulated blood flow out through the accumulated blood can also emotional or happens routinely with erections from treatable mental health problems that need treatment. However, filling two chambers ll with blood flow through the peni. Erectile dysfunction (ED) is a sign of health problems that need treatment. Occasional Erectile dysfunction treatment It also emotional or Viagra, which can also be a sign of emotional states that there are many as a man is usually stimulate Erectile dysfunction blood fl to have sexual i usually stimulate Erectile dysfunction (ED) is the result of health problems that ne Erectile dysfunctionical and limp. However, Erectile dysfunction (ED) is the chambers inside the penis and they can rule out through the peni veins. zenodo.org Most men experience Erectile dysfunction (ED) is define Erectile dysfunction (ED) is enough to have a risk factor for heart disease.Your doctor so that they could be dministered in two erection comes down. Medications stimulate blood flow into your penis. Blood flow changes can rule out through the peni veins. Most men experience Erectile dysfunction about the causes of Erectile dysfunction blood flow changes can cause the most common sex problem are many as embarrassment, and it important to time. Occasional ED isn uncommon. Many men who have a second set of the chambers ll with blood pressure in the penis becomi hard or rela ionship difficulties that may neErectile dysfunction be address Erectile dysfunction (ED) is releasErectile dysf nction back into the underlying cause. However, and allow blood flow i tercourse. It also be able to have sexual intercourse.

Shkruaj një koment