Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Gjithsecili prej nesh është një postim larg një shpërndarje virale. Një postim larg syve të qindra mijëra vetëve. 

Një postim larg së bëri një ndryshim të madh për veten, komunitetin dhe njerëzit që na rrethojnë.

Ndikimi që mund të kemi dhe mund të prodhojmë në shkallë globale sot është i jashtëzakonshëm dhe i pa-precedent në historinë e njerëzimit.Një foto e shkrepur dhe e ndarë në momentin e duhur në Instagram apo Facebook mund të bëhet virale.

 Një video ka edhe më shumë shanse të krijojë një efekt të tillë.Sigurisht mundësitë që një postim të bëhet viral janë ende të vogla, por nëse mesazhi prodhon vlerë mjaftueshëm për tregun që synon, shanset për të pasur vizibilitet janë të mëdha.Me mundësitë që na ofron bota dixhitale sot, kemi më shumë fuqi se kurrë në histori dhe megjithatë jo gjithmonë e kuptojmë çfarë kemi në dorë.

 Në fakt, shpesh herë, e marrim të mirëqënë.Mesatarisht gjithsecili prej nesh ka 150 ndjekës në Instagram dhe megjithatë shumë prej nesh mendojnë se një shpërndarje që mund të bëjmë për diçka që ka rëndësi për ne apo për komunitetin që na rrethon, nuk bën shumë diferencë.Në të vërtetë, një foto që tregon se ku jeni për pushime dhe sa jeni duke u kënaqur mund të mos ndikojë shumë, por një shprehje, një foto e një ngjarje që ju ka shqetësuar, një opinion për një temë të caktuar, një këshillë e ndarë etj. Të gjitha këto lloje materialesh kanë ndikim.Dhe nuk ka rëndësi sa vetë lexojxnë, dëgjojnë apo shohin çfarë jeni duke ndarë, rëndësi ka kush janë këto njerëz që po na ndjekin.

 Nëse keni 30 ndjekës dhe njëri prej tyre është një personazh i famshëm, një shpërndarje prej tyre mund ta katapultojë mesazhin përpara dhjetra mijëra vetëve.Sot, të gjithë ne kemi një fuqi në dorë, një mundësi për të ndarë mesazhe me vlerë me botën, për të bërë ndikim.Sa dhe si e përdorim këtë fuqi, është në dorën tonë.

Duke i dhënë fund këtij mini-artikulli ju sfidoj të bëni një postim me vlerë në rrjetet tuaja sociale, të shpërndani një mesazh që ju pëlqen nga personazhi juaj i preferuar, të shkruani diçka, të shkrepni një foto që ka kuptim dhe tregon diçka me vlerë dhe ta ndani atë me komunitetin tuaj, sado i vogël apo i madh të jetë.

Bëtë gjë? Më shkurani një mesazh në facebook ose instagram dhe më tregoni çfarë keni postuar. Nëse më pëlqen diçka do ta ndaj me rrjetin tim ku arrijmë qindra mijëra njerëz çdo muaj.


16151 komente

Komenti juaj u publikua me sukses! Faleminderit!

 • Alinamoney_dinty

  [b]Привет всем, ребята![/b]

  Предлагаем Вам посмотреть на игровые слоты на деньги с выводом онлайн

  ]

 • MedaWepe

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  ]

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  reflux kyseliny chemickГЅ nГЎzov https://cphk.nl/forums/topic/nakup-stromectol-online/ NГ­zke ceny recept na
  prГ­sady infekcia strednГ©ho ucha
  a lieДЌbu vredov skutoДЌnГЅ nГЎzov pre https://www.isope.org/forums/topic/lizinopril-kde-kupit-kupit-lizinopril-bez-receptu/ kupГіn pre preskГєmanie
  zГЎvislosЕҐ
  predГЎvkovaЕҐ odЕ€atia https://sospermisdeconduire.ch/forums/topic/ivermectin-dostupne-online/ ЕЅiadny skript on line USA
  VЕЎimnite si znova v primГЎrnom Еѕivote
  droЕѕdie GarantovanГЎ celosvetovГЎ dodГЎvka! https://moshavere-bartar.ir/forums/topic/stromectol-original-online-3/ ЕЅiadne predpisy koЕѕnГ© vyrГЎЕѕky sГєvisiace s drogami
  zamestnania
  NГ­zke ceny
  Bez potreby predpisovania, OTC dГЎvky https://www.isope.org/forums/topic/atorvastatin-lekaren-kupit-atorvastatin-bez-receptu/ a vypadГЎvanie vlasov neЕѕiaduce ГєДЌinky
  pouЕѕite Visa, Amex, Mastercard dГЎvkovanie
  DiskrГ©tny balГ­k spГґsobiЕҐ vrodenГ© chyby https://www.isope.org/forums/topic/kupit-venlafaxin-online-bez-receptu-kupit-venlafaxin-bez-receptu/ prestaЕҐ uЕѕГ­vaЕҐ opuch rГєk
  poДЌas tehotenstva
  NГЎzov ulice PrednГ© kategГіrie tovaru na predaj https://moshavere-bartar.ir/forums/topic/ivermectin-pre-bezpecny-nakup/ DodГЎvame iba vysokГє kvalitu vztyДЌitelnГЅ
  ЕЅiadne poЕѕiadavky na predpis
  Bez potreby na predpis! pomГґcЕҐ https://www.isope.org/forums/topic/ibuprofen-online-bez-predpisu-kupit-ibuprofen-bez-receptu/ pomГґcЕҐ a zvГЅЕЎenГЅ extrogen
  zДѕava

 • MedaWepe

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  ]

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  brez recepta stroški http://aab21.dk/forums/topic/cefuroksim-droga-kupite-cefuroksim-brez-recepta/ na spletu kako deluje
  kupi poceni spletne lekarne
  brez recepta stroški https://thehomecenteronline.net/forums/topic/vardenafil-diskontne-cene-kupite-vardenafil-brez-recepta/ v spletnih lekarnah brez recepta
  varno v spletu
  v lekarni brez recepta za varno nakupovanje https://pionerosecologicos.net/forums/topic/cena-za-loratadin-odmerek-kupite-loratadin-brez-recepta/ cena kupi poceni
  plačilo po povzetju
  generična zdravila brez recepta https://www.touschalets.eu/forums/TOPIC/kje-narociti-ipratropij-kupite-ipratropij-brez-recepta/ ni potreben skript poceni na spletu in varno
  brez recepta
  s popustom
  nizka cena zdravila stroški https://pionerosecologicos.net/forums/topic/nakup-prek-spleta-doksepin-ocene-kupite-doksepin-brez-recepta/ v lekarni kupi poceni
  nizka cena zdravila najboljše cene
  na voljo na spletu na spletu https://assopellettieri.it/forums/topic/popust-ranitidin-brez-stranskih-vplivov-kupite-ranitidin-brez-recepta/ Internetna lekarna interakcije med zdravili
  najboljša kakovost in nizke cene
  brez recepta alternative https://thehomecenteronline.net/forums/topic/nakup-genericnega-metoprolol-kupite-metoprolol-brez-recepta/ cena na spletu
  recept
  stroški brez recepta https://good-charism.com/forums/topic/diciklomin-s-popustom-kupite-diciklomin-brez-recepta/ original na spletu na spletu
  zdravilo
  covid19meds

 • MedaWepe

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  ]

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  Acheter pas cher
  la dépendance livraison rapide https://ilssi.org/forums/topic/triamcinolone-pharmacie-en-ligne-suisse-acheter-triamcinolone-pas-cher/ Où acheter buy online acheter bon marche
  vente sans ordonnance
  nom médical pilule pharmacie acheter https://ilssi.org/forums/topic/famciclovir-acheter-famciclovir-en-suisse-acheter-famciclovir-pas-cher/ Remise beau prix meubles pharmacie
  Acheter en ligne
  nom de marque générique pharmacie prescrire achat sans https://ilssi.org/forums/topic/domperidone-generique-en-ligne-acheter-domperidone-pas-cher/ nom propre pour pharmacie distribuer la branche
  En ligne
  et la grossesse prix pharmacie en ligne https://ilssi.org/forums/topic/famotidine-achat-belgique-avis-covid-19-acheter-famotidine-pas-cher/ Acheter bon marche achat
  En ligne
  Acheter pas cher
  Acheter generique pharmacie acheter en ligne https://ilssi.org/forums/topic/acilline-suisse-vente-libre-acheter-acilline-pas-cher/ Où acheter gratuit pharmacie online
  Acheter en ligne sans ordonnance
  Obtenez pharmacie envoyer a un ami https://ilssi.org/forums/topic/acheter-clarithromycine-belgique-acheter-clarithromycine-pas-cher/ sur ordonnance gratuit generique
  utilise
  Pas de ordonnance gracieux autres https://ilssi.org/forums/topic/acheter-ivermectine-au-canada-acheter-ivermectine-pas-cher/ un autre nom pour comprime pharmacie la sante
  vente
  Acheter pas cher pharmacie en ligne france fait https://ilssi.org/forums/topic/acheter-tamsulosine-prix-en-ligne-a-prix-pas-cher-acheter-tamsulosine-pas-cher/ faits comprime pharmacie la sante
  Acheter en ligne

 • rcyzIoditte

  vbkfIoditte

Shkruaj një koment