Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Gjithsecili prej nesh është një postim larg një shpërndarje virale. Një postim larg syve të qindra mijëra vetëve. 

Një postim larg së bëri një ndryshim të madh për veten, komunitetin dhe njerëzit që na rrethojnë.

Ndikimi që mund të kemi dhe mund të prodhojmë në shkallë globale sot është i jashtëzakonshëm dhe i pa-precedent në historinë e njerëzimit.Një foto e shkrepur dhe e ndarë në momentin e duhur në Instagram apo Facebook mund të bëhet virale.

 Një video ka edhe më shumë shanse të krijojë një efekt të tillë.Sigurisht mundësitë që një postim të bëhet viral janë ende të vogla, por nëse mesazhi prodhon vlerë mjaftueshëm për tregun që synon, shanset për të pasur vizibilitet janë të mëdha.Me mundësitë që na ofron bota dixhitale sot, kemi më shumë fuqi se kurrë në histori dhe megjithatë jo gjithmonë e kuptojmë çfarë kemi në dorë.

 Në fakt, shpesh herë, e marrim të mirëqënë.Mesatarisht gjithsecili prej nesh ka 150 ndjekës në Instagram dhe megjithatë shumë prej nesh mendojnë se një shpërndarje që mund të bëjmë për diçka që ka rëndësi për ne apo për komunitetin që na rrethon, nuk bën shumë diferencë.Në të vërtetë, një foto që tregon se ku jeni për pushime dhe sa jeni duke u kënaqur mund të mos ndikojë shumë, por një shprehje, një foto e një ngjarje që ju ka shqetësuar, një opinion për një temë të caktuar, një këshillë e ndarë etj. Të gjitha këto lloje materialesh kanë ndikim.Dhe nuk ka rëndësi sa vetë lexojxnë, dëgjojnë apo shohin çfarë jeni duke ndarë, rëndësi ka kush janë këto njerëz që po na ndjekin.

 Nëse keni 30 ndjekës dhe njëri prej tyre është një personazh i famshëm, një shpërndarje prej tyre mund ta katapultojë mesazhin përpara dhjetra mijëra vetëve.Sot, të gjithë ne kemi një fuqi në dorë, një mundësi për të ndarë mesazhe me vlerë me botën, për të bërë ndikim.Sa dhe si e përdorim këtë fuqi, është në dorën tonë.

Duke i dhënë fund këtij mini-artikulli ju sfidoj të bëni një postim me vlerë në rrjetet tuaja sociale, të shpërndani një mesazh që ju pëlqen nga personazhi juaj i preferuar, të shkruani diçka, të shkrepni një foto që ka kuptim dhe tregon diçka me vlerë dhe ta ndani atë me komunitetin tuaj, sado i vogël apo i madh të jetë.

Bëtë gjë? Më shkurani një mesazh në facebook ose instagram dhe më tregoni çfarë keni postuar. Nëse më pëlqen diçka do ta ndaj me rrjetin tim ku arrijmë qindra mijëra njerëz çdo muaj.


16150 komente

Komenti juaj u publikua me sukses! Faleminderit!

 • MedaWepe

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  ]

  Secure Drugstore >> Click Here! << [/url][/b]

  problГ©my poradenstvo pacient https://www.isope.org/forums/topic/minoxidil-trnava-kupit-minoxidil-bez-receptu/ krvГЎcanie z nosa zapnutГ© lekГЎrske meno
  liekovГ© interakcie varovanie
  NГЎzov ulice NГЎzov ulice http://assopellettieri.it/forums/topic/stromectol-najlepsia-cena/ a alkoholu LacnГ© online
  LacnГ© online
  to robГ­ rГЅchle doruДЌenie. https://tinufy.com/forums/topic/kde-mozem-ziskat-stromectol-lieky/ bolus NГЎzov ulice
  polypy
  na dieЕҐa kupГіn pre https://21vets.org/forums/topic/dexamethasone-lacne/ Rozdiel medzi Online bez lekГЎrskeho predpisu
  dГЎvka kat
  REM spГЎnok
  DodГЎvame iba vysokГє kvalitu dГЎvkovanie https://www.isope.org/forums/topic/oxytetracyklin-kde-kupit-kupit-oxytetracyklin-bez-receptu/ dГЎvka kat preskГєmanie
  alternatГ­vy vymeniЕҐ
  z Kanady bolesti chrbta http://assopellettieri.it/forums/topic/objednavka-dexametazon-2/ DodГЎvame iba vysokГє kvalitu pokyny
  priberanie na vГЎhe
  ДЊastГ© bolesti svalov NajlepЕЎia moЕѕnГЎ kvalita za prijateДѕnГ© ceny https://cruisingnews.co.uk/forums/topic/stranka-s-najlepsou-kupou-stromectol-bez-lekarskeho-predpisu/ a ochorenia ЕѕlДЌnГ­ka Bez potreby na predpis!
  nГЎhradnГ© enzГЅmy pre
  antibiotikГЎ ЕЎtГ­tnej ЕѕДѕazy a https://www.isope.org/forums/topic/acyclovir-bez-predpisu-kupit-acyclovir-bez-receptu/ dГЎvkovГЅ prГ­kon CelosvetovГЎ doprava
  Ako dlho mГґЕѕem trvaЕҐ?

 • MedaWepe

  Secure Drugstore &gt;&gt; Click Here! &lt;&lt; [/url][/b]

  ]

  Secure Drugstore &gt;&gt; Click Here! &lt;&lt; [/url][/b]

  alacsony ár vГ­rusellenes gyГіgynГ¶vГ©nyek macskГЎknak vГ­rusellenes gyГіgynГ¶vГ©nyek Г©s Г©telek https://www.cisdl.org/forums/topic/olcso-hidroxi-karbamid-arak-hidroxi-karbamid-vasarlas/ generikus gyógyszerek vГ­rusellenes herpesz tabletta nincs vény vГ­rusellenes Г©s antibiotikumok egyГјttesen https://www.cisdl.org/forums/topic/montelukast-vasarlas-azonnal-montelukast-vasarlas/ olcsó online Tura
  hogyan és mikor kell használni az adenovГ­rus antivirГЎlis hatГЎsa https://www.cisdl.org/forums/topic/bizoprolol-hungary-bizoprolol-vasarlas/ olcsó online és biztonságos vГ­rusellenes tulajdonsГЎgokkal rendelkezЕ‘ gyГіgynГ¶vГ©nyek vГ­rusellenes aktivitГЎssal rendelkezЕ‘ gyГіgynГ¶vГ©nyek vГ­rusellenes tulajdonsГЎgokkal rendelkezЕ‘ nГ¶vГ©nyi kiegГ©szГ­tЕ‘k vГ­rusellenes hepatitis c gyГіgyszerek

  kedvezménnyel gyГіgyszerek Г­zГјleti fГЎjdalom https://www.isope.org/forums/topic/orlisztat-magyarorszagon-orlisztat-vasarlas-veny-nelkul/ ár vГ­rusellenes gyГіgyszerek protokollja ár vГ­rusellenes kezelГ©s (london) https://www.isope.org/forums/topic/oxkarbazepin-tabletta-oxkarbazepin-vasarlas-veny-nelkul/ Olcsó online BonyhГЎd
  kanadából vГ­rusellenes gyГіgyszerek ausztrГЎlia https://www.cisdl.org/forums/topic/disulfiram-hungary-disulfiram-vasarlas/ a biztonságos vásárláshoz vГ­rusellenes gyГіgyszerek felhasznГЎlГЎsa

  ár vГ­rusellenes gyГіgyszer ppt https://www.isope.org/forums/topic/klindamicin-osszefoglalonkat-klindamicin-vasarlas-veny-nelkul/ drog NyГ­rbГЎtor

  alacsony ár kezelГ©si rezisztens skizofrГ©nia kritГ©riumok https://www.isope.org/forums/topic/ursodeoxycholsav-marka-ursodeoxycholsav-vasarlas-veny-nelkul/ eredeti online fenolos vegyГјletek antivirГЎlis aktivitГЎsa vény nélkül a gyógyszertárban vas – ammГіnium – citrГЎt antivirГЎlis hatГЎsa https://www.isope.org/forums/topic/doxiciklin-vasarlasa-doxiciklin-vasarlas-veny-nelkul/ nincs mellékhatás Kecel
  eredeti online koronavГ­rus wuhan oltГЎs https://www.isope.org/forums/topic/anasztrozol-ara-receptre-anasztrozol-vasarlas-veny-nelkul/ legjobb minőség és alacsony árak koronavГ­rus kГ­nai tГјnetek

  nincs vény vГ­rusellenes kezelГ©s protokoll https://www.cisdl.org/forums/topic/olcso-imikimod-arak-imikimod-vasarlas/ vélemények koronavГ­rus hГ­rek london eredeti online covid 19 korea https://www.cisdl.org/forums/topic/olcso-olanzapin-arak-olanzapin-vasarlas/ olcsó SajГіbГЎbony
  alacsony ár ГЎltalГЎnos vГ­rusellenes szemcsepp antivirГЎlis szemcsepp mellГ©khatГЎsok https://www.cisdl.org/forums/topic/levodopa-veny-nelkul-szemelyes-atvetel-levodopa-vasarlas/ online vény nélkül koronavГ­rus yayilmasi

  Olcsó Online vГ­rusellenes gyГіgyszerek hogyan mЕ±kГ¶dik https://www.isope.org/forums/topic/loratadin-vasarlas-szemelyesen-loratadin-vasarlas-veny-nelkul/ olcsó vГ­rusellenes vГ­rus jelleg vélemények epstein Bar vГ­rusellenes gyГіgyszerek https://www.isope.org/forums/topic/dexamethason-vasarlas-ausztriaban-dexamethason-vasarlas-veny-nelkul/ adagolás KГ¶rmend
  drog coronavirus china simpsons https://www.isope.org/forums/topic/metoklopramid-elado-miskolc-metoklopramid-vasarlas-veny-nelkul/ hatásmechanizmus fejbЕ‘r folliculitis kezelГ©s sampon uk

  kedvezménnyel antivirГЎlis immunvГЎlasz vГ­rus https://www.cisdl.org/forums/topic/metformin-elado-metformin-vasarlas/ hatásmechanizmus BudakalГЎsz

  wkp
  hogyan és mikor kell használni antivirГЎlis krГ©m herpeszhez https://www.cisdl.org/forums/topic/doxepin-vasarlas-azonnal-doxepin-vasarlas/ utánvét vГ­rusellenes kezelГ©s idЕ‘zГ­tГ©se ár kezelГ©s hypovoleemiГЎs hipernatremia https://www.isope.org/forums/topic/biszakodil-vasarlas-online-biszakodil-vasarlas-veny-nelkul/ legolcsóbb ár Adony
  vélemények influenza vГ­rusellenes vizsgГЎlatok akik influenzavГ­rus-Г©rzГ©kenysГ©g https://www.isope.org/forums/topic/marka-brand-linezolid-linezolid-vasarlas-veny-nelkul/ általános online vГ­rusellenes arcmaszk vГ­rusellenes arcmaszk antivirГЎlis arcmaszk gyermek

 • Jeffryred

  WATCH LOKI SEASON 1 EPISODE 1 <>X01] ONLINE FREE ENGLISH SERIES TV
  https://www.bitchute.com/video/WNUV5rZqRjWX/
  https://lokiseason1episode1fullfree.tumblr.com/
  https://www.getrevue.co/profile/LokiSeason1Episode1FullFree
  https://www.geogebra.org/m/hmx6mz6b
  https://opoyi.com/loki-season-1-episode-1-1×01-watch-full-series-tv-online-free-full-2021
  LOKI TEMPORADA 1 CAPITULO 1 <>X01] SERIE TV VER COMPLETAS EN ESPAÑOL
  https://www.bitchute.com/video/diVAvwDDOcoq/
  https://www.deviantart.com/margaritacernikova66/art/Loki-1×01-ver-serie-TV-completas-online-gratis-882018098
  https://loki1x01veronline.tumblr.com/
  https://www.getrevue.co/profile/LokiTemporada1Capitulo1VerOnline
  https://www.geogebra.org/m/hectdyrc
  https://opoyi.com/loki-season-1-episode-1-1×01-ver-serie-tv-online-gratis-espaol
  LOKI TEMPORADA 1 EPISÓDIO 1 <>X01] ASSISTIR SÉRIES TV COMPLETO EM PORTUGUÊS
  https://www.bitchute.com/video/QGyaQDUd65Tp/
  https://www.deviantart.com/arsenijbondarenkov/art/Loki-Temporada-1-Episodio-1-online-serie-TV-2021-882021916
  https://loki1x01onlineserietv.medium.com/hd-loki-temporada-1-epis%C3%B3dio-1-1×01-2021-ver-hd-s%C3%A9ries-tv-online-gratis-portugu%C3%AAs-31304aee32cd
  https://loki1x01assistironline.tumblr.com/
  https://www.getrevue.co/profile/Loki1x01AssistirOnline
  https://www.geogebra.org/m/wjqt6ghq
  https://opoyi.com/loki-season-1-episode-1-1×01-watch-online-full-free-dubbed-subtitled
  LOKI SAISON 1 ÉPISODE 1 <>X01] STREAMING SÉRIE TV VF COMPLET GRATUIT VOSTFR
  https://www.bitchute.com/video/SsYjk6R1lWPJ/
  https://www.deviantart.com/paramnovoleg/art/Loki-Saison-1-Episode-1-1×01-Streaming-Serie-tv-882024778
  https://loki1x01streamingvf.medium.com/hd-loki-saison-1-%C3%A9pisode-1-1×01-2021-streaming-f-i-l-m-complet-online-gratuit-vf-862da398022d
  https://lokisaison1episode1streaming.tumblr.com/
  https://www.getrevue.co/profile/LokiSaison1Episode1StreamingVF
  https://www.geogebra.org/m/tj5cpmcm
  https://opoyi.com/loki-season-1-episode-1-1×01-streaming-vf-srie-tv-gratuit-complet-hd-2021-vostfr
  LOKI STAGIONE 1 EPISODIO 1 <>X01] STREAMING COMPLETI SERIE TV ONLINE ITALIANO
  https://www.bitchute.com/video/xzrTY45KcBDB/
  https://www.deviantart.com/lenad7258/art/Loki-Stagione-1-Episodio-1-1×01-streaming-ita-882028449
  https://loki1x01streamingita.medium.com/streaming-ita-loki-stagione-1-episodio-1-1×01-2021-hd-serie-tv-completo-online-gratis-g-u-4c22919fa4f5
  https://loki1x01streamingita.tumblr.com/
  https://www.getrevue.co/profile/Loki1x01StreamingIta
  https://opoyi.com/loki-season-1-episode-1-1×01-full-streaming-italian-online-tv-series
  Loki Staffel 1 Folge 1 <>x01] Stream Deutsch Serie Ganzer
  https://www.deviantart.com/milaevans474/art/Loki-Staffel-1-Folge-1-1×01-ganzer-Serie-deutsch-882030798
  https://loki1x01streamdeutsch.medium.com/stream-hd-loki-staffel-1-folge-1-1×01-2021-serie-tv-deutsch-online-kostenlose-komplett-c866c7311437
  https://lokistaffel1folge1stream.tumblr.com/
  https://www.getrevue.co/profile/LokiStaffel1Folge1StreamDeutsch
  https://opoyi.com/loki-season-1-episode-1-1×01-series-stream-german-online-complete

 • MedaWepe

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  achat
  coûts beau prix plus https://ilssi.org/forums/topic/imipramine-generique-acheter-imipramine-pas-cher/ nom de la rue bonne prix je
  utilise En ligne
  la dépendance ua rabais https://ilssi.org/forums/topic/probenecide-20-mg-france-acheter-probenecide-pas-cher/ Aucun script avant pharmacie
  Obtenez
  Pas de RX pharmacie achat en ligne https://ilssi.org/forums/topic/oxybutynine-preise-belgien-acheter-oxybutynine-pas-cher/ LA VENTE fonts ordonnance
  Prix pour
  sur ordonnance pharmacie no script https://ilssi.org/forums/topic/erythromycine-gel-avis-acheter-erythromycine-pas-cher/ Remise pharmacie en ligne acheter
  Acheter
  sans ordonnance
  la dépendance pharmacie sens ordonnance https://ilssi.org/forums/topic/acheter-acide-mefenamique-belgique-acheter-acide-mefenamique-pas-cher/ En ligne belgique en ligne
  Remise Prix pour
  Pas de RX nist ordonnance pilule https://ilssi.org/forums/topic/acheter-clindamycine-generique-avis-acheter-clindamycine-pas-cher/ Acheter pas cher gratuit sans prescription
  Les moins chers
  effets pharmacie en ligne en agricole https://ilssi.org/forums/topic/dexamethason-generique-en-europe-acheter-dexamethason-pas-cher/ faits pharmacie a ??? compte
  En ligne
  Acheter pas cher pharmacie prescrire achat sans https://ilssi.org/forums/topic/albendazole-vente-libre-pharmacie-acheter-albendazole-pas-cher/ Remise la redoute pharmacie
  Obtenez

 • RobertGycle

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  en linea no necesita receta medica en el mostrador https://www.isope.org/forums/topic/buspirona-generico-barcelona/ precio en el mostrador sin receta droga https://www.isope.org/forums/topic/comprar-topiramato-en-zaragoza/ en el mostrador Granada H
  precio no rx https://www.isope.org/forums/topic/cefpodoxima-composicion/ sin recetas dosis

  en el mostrador indicaciones https://www.isope.org/forums/topic/dutasterida-sin-receta-line/ farmacias en linea Palma de Mallorca

  en el mostrador precio https://www.isope.org/forums/topic/glipizida-tailandia/ descuento en linea del Reino Unido sin receta indicaciones https://www.isope.org/forums/topic/comprar-clomifeno-gijon/ en linea no necesita receta medica Principado de Asturias
  sin receta sin receta https://www.isope.org/forums/topic/atenolol-necesita-receta/ sin guion farmacia

Shkruaj një koment