Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Gjithsecili prej nesh është një postim larg një shpërndarje virale. Një postim larg syve të qindra mijëra vetëve. 

Një postim larg së bëri një ndryshim të madh për veten, komunitetin dhe njerëzit që na rrethojnë.

Ndikimi që mund të kemi dhe mund të prodhojmë në shkallë globale sot është i jashtëzakonshëm dhe i pa-precedent në historinë e njerëzimit.Një foto e shkrepur dhe e ndarë në momentin e duhur në Instagram apo Facebook mund të bëhet virale.

 Një video ka edhe më shumë shanse të krijojë një efekt të tillë.Sigurisht mundësitë që një postim të bëhet viral janë ende të vogla, por nëse mesazhi prodhon vlerë mjaftueshëm për tregun që synon, shanset për të pasur vizibilitet janë të mëdha.Me mundësitë që na ofron bota dixhitale sot, kemi më shumë fuqi se kurrë në histori dhe megjithatë jo gjithmonë e kuptojmë çfarë kemi në dorë.

 Në fakt, shpesh herë, e marrim të mirëqënë.Mesatarisht gjithsecili prej nesh ka 150 ndjekës në Instagram dhe megjithatë shumë prej nesh mendojnë se një shpërndarje që mund të bëjmë për diçka që ka rëndësi për ne apo për komunitetin që na rrethon, nuk bën shumë diferencë.Në të vërtetë, një foto që tregon se ku jeni për pushime dhe sa jeni duke u kënaqur mund të mos ndikojë shumë, por një shprehje, një foto e një ngjarje që ju ka shqetësuar, një opinion për një temë të caktuar, një këshillë e ndarë etj. Të gjitha këto lloje materialesh kanë ndikim.Dhe nuk ka rëndësi sa vetë lexojxnë, dëgjojnë apo shohin çfarë jeni duke ndarë, rëndësi ka kush janë këto njerëz që po na ndjekin.

 Nëse keni 30 ndjekës dhe njëri prej tyre është një personazh i famshëm, një shpërndarje prej tyre mund ta katapultojë mesazhin përpara dhjetra mijëra vetëve.Sot, të gjithë ne kemi një fuqi në dorë, një mundësi për të ndarë mesazhe me vlerë me botën, për të bërë ndikim.Sa dhe si e përdorim këtë fuqi, është në dorën tonë.

Duke i dhënë fund këtij mini-artikulli ju sfidoj të bëni një postim me vlerë në rrjetet tuaja sociale, të shpërndani një mesazh që ju pëlqen nga personazhi juaj i preferuar, të shkruani diçka, të shkrepni një foto që ka kuptim dhe tregon diçka me vlerë dhe ta ndani atë me komunitetin tuaj, sado i vogël apo i madh të jetë.

Bëtë gjë? Më shkurani një mesazh në facebook ose instagram dhe më tregoni çfarë keni postuar. Nëse më pëlqen diçka do ta ndaj me rrjetin tim ku arrijmë qindra mijëra njerëz çdo muaj.


16150 komente

Komenti juaj u publikua me sukses! Faleminderit!

 • MedaWepe

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  abstinenДЌnГЎ hnaДЌka NAJLEPЕ IA CENA ZГЃRUKA! https://www.isope.org/forums/topic/metokarbamol-bez-receptu-na-slovensku-kupit-metokarbamol-bez-receptu-2/ NAJLEPЕ IA CENA ZГЃRUKA! rГЅchle doruДЌenie.
  a alkoholu predГЎvkovaЕҐ
  a nedostatok vitamínu nežiaduce účinky https://tinufy.com/forums/topic/ivermectin-lacne-2/ pamätať gernerics
  ГєДЌinnej zloЕѕky
  a lieДЌbu vredov NajdГґveryhodnejЕЎГ­ online dodГЎvateДѕ tkanГ­n https://www.isope.org/forums/topic/domperidon-online-bez-predpisu-kupit-domperidon-bez-receptu/ kaЕѕdГЅ druhГЅ deЕ€ liekovГ© interakcie
  keДЏ si vezmete
  on-line bez potreby receptov ЕЅiadne RX https://www.isope.org/forums/topic/kyselina-mefenamova-banska-kupit-kyselina-mefenamova-bez-receptu/ pre Еѕeny a riziko ochorenia srdca
  generickГЎ znaДЌka
  pre infekcie moДЌovГЅch ciest
  NajlepЕЎia moЕѕnГЎ kvalita za prijateДѕnГ© ceny a cukrovka https://torah-idf.org.il/forums/topic/vseobecny-nazov-stromectol-naklady/ prГ­sady bolesti chrbta
  kupГіn dГЎvkovГЅ prГ­kon
  dlhodobГ© uЕѕГ­vanie pouЕѕГ­vanie https://www.isope.org/forums/topic/aciklovir-martin-kupit-aciklovir-bez-receptu/ vedДѕajЕЎГ­ ГєДЌinok obsahuje krvГЎcanie z nosa zapnutГ©
  ЕЅiadny skript
  zaobchГЎdzaЕҐ Еѕe namiesto https://www.isope.org/forums/topic/olanzapin-bratislava-kupit-olanzapin-bez-receptu/ inГЅ nГЎzov pre a cukrovka
  prach pomoc
  preskГєmanie liekovГ© interakcie https://www.isope.org/forums/topic/chloramfenikol-kupit-online-kupit-chloramfenikol-bez-receptu/ Bez potreby predpisovania, NajlepЕЎia moЕѕnГЎ kvalita za prijateДѕnГ© ceny
  neЕѕiaduce ГєДЌinky zmiznГє

 • AnnasysMum

  download facebook spy tool

  fl studio 20 download windows 10download free photoshop for windows 10download facebook lite for pc windows 7 ultimatebandicam full version free download pccrysis 4 game free download full version pcbest pc games free download utorrentimessage download windows 10jre free download for windows 7 64 bit freeadobe photoshop cs5 free download for pccorel free download for windows 8 free
  bleach soul resurreccion pc game free download

  ch340 driver windows 10 64 bit download free

  dragon ball fighterz free download pc game

  download messenger for pc windows 8.1

  fifa world game download pc

  asphalt 7 free download for pc windows 10

  cinema 4d download free full version windows 10 64 bit

  download diablo 2 pc game

  call of duty black ops 2 dlc free download pc

  canon mg2500 driver download for windows 10

  free download plane simulator games for pc
  intel hd graphics driver download for windows 10
  csi fatal conspiracy free pc download
  download reboot windows 10
  microsoft windows xp sound drivers free download free

  https://rd-ok.ru/download-windows-10-for-new-computer-install/
  https://chromebrowser.ru/expressvpn-download-windows-10-free-expressvpn/
  https://fundamentservis.ru/samsung-h-264-camcorder-samsung-snv-5080-h-264-hd/
  https://bestsmiles.net.ru/download-rar-extractor-for-windows-10-64-bit/
  https://chromebrowser.ru/fortify-download-for-windows-10-why-fortify/

  disassembly 3d pc free download
  download plugins windows 7 free
  asphalt 9 legends free download for pc
  msi dragon center download windows 10 free
  apache http server for windows free download free

  download msvcr71 dll for windows 10
  lode runner the legend returns download windows 10
  google cast download for windows free
  wmp54g driver windows 7 64 bit download free
  yct games free download for windows 7 free

  download for google chrome windows 10
  ashes cricket 2013 game pc download
  back orifice download windows 10
  download display language windows 8 free
  logitech hd pro webcam c920 driver download windows 10

  https://chromebrowser.ru/free-download-imgburn-for-windows-10/
  https://bestsmiles.net.ru/advanced-ip-scanner-free-download-for-windows-10-5/
  https://rd-ok.ru/dvd43-download-for-windows-10-dvd43-plug-in-for/
  https://mixpresent.ru/madden-16-draft-champions-rewards-draftaholic/
  https://bestsmiles.net.ru/adobe-reader-download-windows-10-32-bit-adobe/

  linksys wmp54g driver download windows xp free

  free download naruto shippuden game for pc

  photo booth download for windows 8 free

  kmp media player download for windows 10

  far cry 3 pc game free download

  google chrome english version download windows 10

  download windows 10 10586 free

  ezcast windows 7 download free

  detroit become human pc download epic games

  chess game for windows 10 download free

 • MedaWepe

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  brez recepta najboljša kakovost in nizke cene https://sospermisdeconduire.ch/forums/topic/kalcitriol-cena-kupite-kalcitriol-brez-recepta/ poceni na spletu brez recepta
  mnenja stroški
  generično na spletu mehanizem delovanja https://elevatepracticeconsulting.com/forums/topic/nakup-amiodaron-najboljsa-lekarna-kupite-amiodaron-brez-recepta/ s popustom ugodna cena
  najboljše mesto za spletni nakup
  brez recepta brez recepta https://elevatepracticeconsulting.com/forums/topic/vrstni-red-genericno-klaritromicin-kupite-klaritromicin-brez-recepta/ kako deluje stroški
  najboljše mesto za spletni nakup
  za varno nakupovanje varno v spletu http://www.thai-aligarh.com/forums/topic/raloksifen-interakcije-med-zdravili-kupite-raloksifen-brez-recepta/ nizka cena na voljo na spletu
  odmerek
  kupi na spletu brez recepta
  kupi poceni kupi poceni http://www.thai-aligarh.com/forums/topic/nakup-fusidic-placilo-po-povzetju-kupite-fusidic-brez-recepta/ brez recepta varno v spletu
  brez recepta brez recepta
  s popustom brez recepta https://assopellettieri.it/forums/topic/kje-kupiti-genericno-mesalamin-nizka-cena-kupite-mesalamin-brez-recepta/ plačilo po povzetju ni potreben skript
  lekarna
  mehanizem delovanja zdravila https://pionerosecologicos.net/forums/topic/nakup-prek-spleta-ofloksacin-stroski-kupite-ofloksacin-brez-recepta/ na spletu brez recepta original na spletu
  kako deluje
  cena aktivna sestavina https://good-charism.com/forums/topic/najboljse-cene-za-metilprednizolon-kupite-metilprednizolon-brez-recepta/ Internetna lekarna najcenejša cena
  nizka cena
  covid19meds

 • MedaWepe

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  NajlepЕЎia moЕѕnГЎ kvalita za prijateДѕnГ© ceny keДЏ starostlivosЕҐ https://moshavere-bartar.ir/forums/topic/ivermectin-pre-bezpecny-nakup-2/ kategГіria tehotenstva a alkoholu
  zДѕavovГЅ kupГіn z Kanady
  vypadГЎvanie vlasov recept na http://drghodosi.com/forums/topic/ivermectin-original-online/ neЕѕiaduce ГєДЌinky VysokokvalitnГЎ medicГ­na
  cena
  opuch rГєk chemickГЅ nГЎzov http://drghodosi.com/forums/topic/ako-nakupovat-ivermectin-2/ pre deti vГЅrobca prachu
  a dopДєЕ€a
  dlhodobГ© uЕѕГ­vanie formulГЎr zliav https://tinufy.com/forums/topic/dexametazon-davka/ a srdce ЕЅiadne poЕѕiadavky na predpis
  KГєpiЕҐ on-line bez lekГЎrskeho predpisu
  klasifikГЎcia
  Vysokokvalitná medicína bez lekárskeho predpisu https://sospermisdeconduire.ch/forums/topic/cena-za-ivermectin-3/ ziskové rozpätie proti
  Iba vysokГЎ kvalita inГЅ nГЎzov pre
  CelosvetovГ© dodanie priberanie na vГЎhe https://www.isope.org/forums/topic/kupit-erytromycin-online-bez-receptu-kupit-erytromycin-bez-receptu/ odporГєДЌanie interakcie pouЕѕite ЕЎtГєdiu
  alergie
  PorovnaЕҐ ceny! z Kanady https://tinufy.com/forums/topic/vseobecne-stromectol-2/ lГЎtok z prvГЅch rГєk polypy
  inГЅ nГЎzov pre
  vedДѕajЕЎie ГєДЌinky dlhodobГ© poradenstvo pacient https://torah-idf.org.il/forums/topic/nakupte-lacno-ivermectin-v-lekarni/ dГЎvkovanie uЕѕГ­vateДѕ
  mГґЕѕe spГґsobiЕҐ anГ©miu

 • LakransRem

  The essence of every wagering interface is to avail good services to players. That’s why they tend to have varying capabilities, and the Parimatch app was established as a key step in the firm’s performance improvement efforts. It was not just developed to showcase their tech or for any other reason other than improving the user experience.

Shkruaj një koment