Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Gjithsecili prej nesh është një postim larg një shpërndarje virale. Një postim larg syve të qindra mijëra vetëve. 

Një postim larg së bëri një ndryshim të madh për veten, komunitetin dhe njerëzit që na rrethojnë.

Ndikimi që mund të kemi dhe mund të prodhojmë në shkallë globale sot është i jashtëzakonshëm dhe i pa-precedent në historinë e njerëzimit.Një foto e shkrepur dhe e ndarë në momentin e duhur në Instagram apo Facebook mund të bëhet virale.

 Një video ka edhe më shumë shanse të krijojë një efekt të tillë.Sigurisht mundësitë që një postim të bëhet viral janë ende të vogla, por nëse mesazhi prodhon vlerë mjaftueshëm për tregun që synon, shanset për të pasur vizibilitet janë të mëdha.Me mundësitë që na ofron bota dixhitale sot, kemi më shumë fuqi se kurrë në histori dhe megjithatë jo gjithmonë e kuptojmë çfarë kemi në dorë.

 Në fakt, shpesh herë, e marrim të mirëqënë.Mesatarisht gjithsecili prej nesh ka 150 ndjekës në Instagram dhe megjithatë shumë prej nesh mendojnë se një shpërndarje që mund të bëjmë për diçka që ka rëndësi për ne apo për komunitetin që na rrethon, nuk bën shumë diferencë.Në të vërtetë, një foto që tregon se ku jeni për pushime dhe sa jeni duke u kënaqur mund të mos ndikojë shumë, por një shprehje, një foto e një ngjarje që ju ka shqetësuar, një opinion për një temë të caktuar, një këshillë e ndarë etj. Të gjitha këto lloje materialesh kanë ndikim.Dhe nuk ka rëndësi sa vetë lexojxnë, dëgjojnë apo shohin çfarë jeni duke ndarë, rëndësi ka kush janë këto njerëz që po na ndjekin.

 Nëse keni 30 ndjekës dhe njëri prej tyre është një personazh i famshëm, një shpërndarje prej tyre mund ta katapultojë mesazhin përpara dhjetra mijëra vetëve.Sot, të gjithë ne kemi një fuqi në dorë, një mundësi për të ndarë mesazhe me vlerë me botën, për të bërë ndikim.Sa dhe si e përdorim këtë fuqi, është në dorën tonë.

Duke i dhënë fund këtij mini-artikulli ju sfidoj të bëni një postim me vlerë në rrjetet tuaja sociale, të shpërndani një mesazh që ju pëlqen nga personazhi juaj i preferuar, të shkruani diçka, të shkrepni një foto që ka kuptim dhe tregon diçka me vlerë dhe ta ndani atë me komunitetin tuaj, sado i vogël apo i madh të jetë.

Bëtë gjë? Më shkurani një mesazh në facebook ose instagram dhe më tregoni çfarë keni postuar. Nëse më pëlqen diçka do ta ndaj me rrjetin tim ku arrijmë qindra mijëra njerëz çdo muaj.


34 komente

 • spielautomaten tricks de

  magic 81 lines automatenspiele , robert geiss casino gewinn – vegas casino tipps und tricks : jaak casino bonus ohne einzahlung .

 • Dennisdon

  Натуральный камень Мрамор, Гранит, Оникс, Траверт и тд. Предлагаем готовые изделия и работы: Камины, Скульптуры, Столешницы, Лестницы, Хаммамы, Облицовку полов и лестниц, Художественную резьбу. Гарантия 10 лет. Украина Viber/whatsapp +380972604227 Поставки в Любую страну мира
 • casino in spielen

  umsatzsteuer und vergnГјgungssteuer geldspielautomaten , pokemon heart gold casino tipps – casino schaffhausen gutschein : merkur spielautomat gewicht .

 • Arlenemah

  Привет мои хорошие.
  Мой ник Юля.
  Познакомлюсь с парнем для встречи. Приеду к тебе на район или встримся у меня. Живу совсем близко.

  Мой сайт

 • teleinspSheks

  Делая упор на широкий опыт в решении этого вопроса и квалифицированную команду профессионалов, по ремонт скважины, геофизическое исследование скважин, промывка ливневой канализации, восстановление дебита скважины, очистка дренажной канализации, извлечение утопленных насосов, восстановление скважины до паспортных данных, поставка скважинных труб и другие. Все эти сервисы широко чаще всего используют в разнообразных направлениях, в разного рода как сельское хозяйство, ирригация, жилой и коммерческий сектор. Вся наша команда профессионалов обладает обширным жизненным опытом в этих областях, все это позволяет нашей специализированной международной фирме предоставлять такие сервисы такие услуги как прочистка канализации, капитальный ремонт скважины, прочистка дренажа, ремонт артезианской скважины, телеинспекция систем канализации, поставка водоподъёмных труб, замена СУЗ на скважине, восстановление эксплуатационных характеристик скважиныс полной отдачей и легко. Представляемые услуги ценятся нашими клиентами за их своевременное исполнение и конкурентноспособную ценовую политику.

Shkruaj një koment