Çfarë mund të krijosh sot?

Çfarë mund të krijosh sot?

Unë besoj që çdo njëri prej nesh ka diçka për të kontribuar dhe për të krijuar në këtë botë.

Dikush ka aftësinë dhe mundësinë të realizojë një kurs për fëmijë, dikush të pikturoj, dikush të flas, dikush të shkruaj.

Çdo njeri ka diçka për të dhënë dhe/ose për të krijuar.

Çështja është të dish cili është ky talent që po fsheh nga bota dhe të kesh mjaftueshëm kurajo ta projektosh atë jashtë vetes.

Si njerëz jemi më mirë kur krijojmë, jemi më të lumtur, më të përmbushur, më të qëllimshëm me jetën dhe mbi të gjitha kemi një drejtim.

Duke pasur një derjtim, më pas kemi mundësinë ti shërbejmë dhe botës, komunitetit, familjes si dhe vetes tonë më mirë.

Një njeri i qëllimshëm, është një njeri i lumtur.

Pra, nëse instikti për të krijuar na çon drejt qëllimit tonë.

Le ti bëjmë pyetjen vetes sot… Çfarë dua të krijoj?
Çfarë kam aftësinë dhe talentin të krijoj?
Çfarë mund të krijoj dhe prodhoj në këtë moment?

66 komente

 • Abby

  Hey there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
  Is it very difficult to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thinking about making my own but I’m not sure where to start.

  Do you have any tips or suggestions? Cheers Camiseta
  Juventus

 • Hannah

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself
  or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I’m looking to construct my own blog and would like to know where u got this from.
  cheers billige Tottenham Hotspur Trøje

 • Alyce

  Why visitors still make use of to read news papers when in this technological world all
  is accessible on net? Fußballtrikots

 • Bessie

  Awesome post.
  psg fotbollströjor

 • Juela

  Shumë inkurajues! 🤝😊😊

Shkruaj një koment