Çfarë mund të krijosh sot?

Çfarë mund të krijosh sot?

Unë besoj që çdo njëri prej nesh ka diçka për të kontribuar dhe për të krijuar në këtë botë.

Dikush ka aftësinë dhe mundësinë të realizojë një kurs për fëmijë, dikush të pikturoj, dikush të flas, dikush të shkruaj.

Çdo njeri ka diçka për të dhënë dhe/ose për të krijuar.

Çështja është të dish cili është ky talent që po fsheh nga bota dhe të kesh mjaftueshëm kurajo ta projektosh atë jashtë vetes.

Si njerëz jemi më mirë kur krijojmë, jemi më të lumtur, më të përmbushur, më të qëllimshëm me jetën dhe mbi të gjitha kemi një drejtim.

Duke pasur një derjtim, më pas kemi mundësinë ti shërbejmë dhe botës, komunitetit, familjes si dhe vetes tonë më mirë.

Një njeri i qëllimshëm, është një njeri i lumtur.

Pra, nëse instikti për të krijuar na çon drejt qëllimit tonë.

Le ti bëjmë pyetjen vetes sot… Çfarë dua të krijoj?
Çfarë kam aftësinë dhe talentin të krijoj?
Çfarë mund të krijoj dhe prodhoj në këtë moment?

29 komente

 • Ricky

  Ricky fiorentina, maglie con il chip per certificare l’originalità .
  anticipazioni seconda maglia inter 2020inter, torna il bianco nella seconda maglia 2020 Maglie
  Calcio A Poco Prezzo. Shiel

 • Timothy

  Timothy välkommen till sportsdirect Billiga Fotbollströjor.comhandla real
  madrid fotbollströjor idag till otroliga priser! Maric

 • Mohammad

  Mohammad fotballsko barn kunstgress – billige fotballdrakter barn fall fiesta valuesnye brann
  fotballdrakter barn drakter – billige fotballdrakt
  new balance liverpool drakt 2020 Tange

 • Armand

  Armand køb fodboldtrøjer til børn online
  på sportmaster fodboldtrøjer med tryk.dkvi tilbyder et stort udvalg af fodboldtrøjer
  til børn fra de største og mest populære fodboldklubber, samt Chels

 • Franchesca

  Franchesca vergleiche 2020 angebote zu borussia dortmund trikot für kinderab 20,99 € erhältlichschnell und einfach
  bestellengünstige preise Fußballtrikots Günstig Kaufen. Valli

Shkruaj një koment