Çfarë mund të krijosh sot?

Çfarë mund të krijosh sot?

Unë besoj që çdo njëri prej nesh ka diçka për të kontribuar dhe për të krijuar në këtë botë.

Dikush ka aftësinë dhe mundësinë të realizojë një kurs për fëmijë, dikush të pikturoj, dikush të flas, dikush të shkruaj.

Çdo njeri ka diçka për të dhënë dhe/ose për të krijuar.

Çështja është të dish cili është ky talent që po fsheh nga bota dhe të kesh mjaftueshëm kurajo ta projektosh atë jashtë vetes.

Si njerëz jemi më mirë kur krijojmë, jemi më të lumtur, më të përmbushur, më të qëllimshëm me jetën dhe mbi të gjitha kemi një drejtim.

Duke pasur një derjtim, më pas kemi mundësinë ti shërbejmë dhe botës, komunitetit, familjes si dhe vetes tonë më mirë.

Një njeri i qëllimshëm, është një njeri i lumtur.

Pra, nëse instikti për të krijuar na çon drejt qëllimit tonë.

Le ti bëjmë pyetjen vetes sot… Çfarë dua të krijoj?
Çfarë kam aftësinë dhe talentin të krijoj?
Çfarë mund të krijoj dhe prodhoj në këtë moment?

29 komente

 • Harrison

  Harrison barcelona draktnytt temaspectersinnlegg: 16208.12 nye fotballdrakter.06 11:52delhei, jeg bor i trondheimnoen som
  vet hvor jeg kan få kjøpt en barcelona drakt IveyA

 • Jeramy

  Jeramy maestri del calcio maglia replica home rossonera ufficiale
  “ibrahimovic 21" personalizzato personalizzabile” a Maglie Calcio Poco Prezzo.cmilan 2020 (piatek JodyS

 • Susana

  Susana fodboldtøj stort udvalg af tøj til fodbold på 9bf799b692019
  07:28 fodboldtrøjer 2020:02fodbold tøj til børn stort udvalg og gode tilbud på fodboldtrøje med eget tryk Felic

 • Jaxon

  Jaxon home, away, champions league2018home, away,
  champions league2017home, away, champions league2016home, away Fußballtrikots Kinder, champions Jamal

 • Jerald

  Jerald upptäck det nya arsenal fc fotbollströja(med hemma tröja,
  borta tröja och tredje tröja)handla fotbollströjor barn, manliga,
  dam fotboll kläder och mer Billiga Fotbollströjor.
  Cleve

Shkruaj një koment