Çfarë mund të krijosh sot?

Çfarë mund të krijosh sot?

Unë besoj që çdo njëri prej nesh ka diçka për të kontribuar dhe për të krijuar në këtë botë.

Dikush ka aftësinë dhe mundësinë të realizojë një kurs për fëmijë, dikush të pikturoj, dikush të flas, dikush të shkruaj.

Çdo njeri ka diçka për të dhënë dhe/ose për të krijuar.

Çështja është të dish cili është ky talent që po fsheh nga bota dhe të kesh mjaftueshëm kurajo ta projektosh atë jashtë vetes.

Si njerëz jemi më mirë kur krijojmë, jemi më të lumtur, më të përmbushur, më të qëllimshëm me jetën dhe mbi të gjitha kemi një drejtim.

Duke pasur një derjtim, më pas kemi mundësinë ti shërbejmë dhe botës, komunitetit, familjes si dhe vetes tonë më mirë.

Një njeri i qëllimshëm, është një njeri i lumtur.

Pra, nëse instikti për të krijuar na çon drejt qëllimit tonë.

Le ti bëjmë pyetjen vetes sot… Çfarë dua të krijoj?
Çfarë kam aftësinë dhe talentin të krijoj?
Çfarë mund të krijoj dhe prodhoj në këtë moment?

66 komente

 • Ricky

  You are so interesting! I don’t suppose I have read something like this before.
  So wonderful to discover someone with genuine
  thoughts on this topic. Seriously.. many thanks for starting this up.
  This website is one thing that is required on the internet, someone
  with some originality!
  billige Manchester United Drakt

 • Jessie

  Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different topic but it has pretty much the same page layout and design. Excellent choice of colors!
  Maglie germania

 • Barbara

  Simply wish to say your article is as amazing.
  The clarity for your put up is simply excellent and that i could suppose you are an expert on this subject.
  Well along with your permission allow me to clutch your feed to stay updated with approaching post.
  Thanks a million and please carry on the rewarding work. Maillot Monaco

 • Jon

  Thank you a lot for sharing this with all folks you actually recognise what you’re talking
  approximately! Bookmarked. Kindly additionally consult with my
  web site =). We will have a link trade agreement among us Ranska Paita

 • Florrie

  Wow! This blog looks exactly like my old one! It’s on a totally different subject but it has pretty much the same page layout and design. Outstanding choice of colors!
  Camiseta Bayern Munchen

Shkruaj një koment