Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Nëse do mund t'ju dëgjonin 100,000 vetë, çfarë do thonit?

Gjithsecili prej nesh është një postim larg një shpërndarje virale. Një postim larg syve të qindra mijëra vetëve. 

Një postim larg së bëri një ndryshim të madh për veten, komunitetin dhe njerëzit që na rrethojnë.

Ndikimi që mund të kemi dhe mund të prodhojmë në shkallë globale sot është i jashtëzakonshëm dhe i pa-precedent në historinë e njerëzimit.Një foto e shkrepur dhe e ndarë në momentin e duhur në Instagram apo Facebook mund të bëhet virale.

 Një video ka edhe më shumë shanse të krijojë një efekt të tillë.Sigurisht mundësitë që një postim të bëhet viral janë ende të vogla, por nëse mesazhi prodhon vlerë mjaftueshëm për tregun që synon, shanset për të pasur vizibilitet janë të mëdha.Me mundësitë që na ofron bota dixhitale sot, kemi më shumë fuqi se kurrë në histori dhe megjithatë jo gjithmonë e kuptojmë çfarë kemi në dorë.

 Në fakt, shpesh herë, e marrim të mirëqënë.Mesatarisht gjithsecili prej nesh ka 150 ndjekës në Instagram dhe megjithatë shumë prej nesh mendojnë se një shpërndarje që mund të bëjmë për diçka që ka rëndësi për ne apo për komunitetin që na rrethon, nuk bën shumë diferencë.Në të vërtetë, një foto që tregon se ku jeni për pushime dhe sa jeni duke u kënaqur mund të mos ndikojë shumë, por një shprehje, një foto e një ngjarje që ju ka shqetësuar, një opinion për një temë të caktuar, një këshillë e ndarë etj. Të gjitha këto lloje materialesh kanë ndikim.Dhe nuk ka rëndësi sa vetë lexojxnë, dëgjojnë apo shohin çfarë jeni duke ndarë, rëndësi ka kush janë këto njerëz që po na ndjekin.

 Nëse keni 30 ndjekës dhe njëri prej tyre është një personazh i famshëm, një shpërndarje prej tyre mund ta katapultojë mesazhin përpara dhjetra mijëra vetëve.Sot, të gjithë ne kemi një fuqi në dorë, një mundësi për të ndarë mesazhe me vlerë me botën, për të bërë ndikim.Sa dhe si e përdorim këtë fuqi, është në dorën tonë.

Duke i dhënë fund këtij mini-artikulli ju sfidoj të bëni një postim me vlerë në rrjetet tuaja sociale, të shpërndani një mesazh që ju pëlqen nga personazhi juaj i preferuar, të shkruani diçka, të shkrepni një foto që ka kuptim dhe tregon diçka me vlerë dhe ta ndani atë me komunitetin tuaj, sado i vogël apo i madh të jetë.

Bëtë gjë? Më shkurani një mesazh në facebook ose instagram dhe më tregoni çfarë keni postuar. Nëse më pëlqen diçka do ta ndaj me rrjetin tim ku arrijmë qindra mijëra njerëz çdo muaj.


12174 komente

 • MedaWepe

  Medicamente de inalta calitate utilizari https://www.isope.org/forums/topic/cumpar-doxiciclina-online-doxiciclina-in-timisoara/ ingredient activ in polipi viza de peste noapte tratament uti https://www.isope.org/forums/topic/cumpar-fluticazona-online-fluticazona-cluj-napoca/ categorie de sarcina BДѓileИ™ti
  Pachet discret efectele pe termen lung ale https://www.isope.org/forums/topic/norfloxacina-pret-catena-norfloxacina-farmacie-bucuresti/ erup?ii cutanate cutanate legate instruc?iuni
  Oferim numai CALITATE DE VEDERE ac?iune de clasa https://www.isope.org/forums/topic/de-unde-se-poate-cumpara-progesteron-pastile-progesteron-preturi/ Nu este nevoie de o re?eta, Șimleu Silvaniei
  couseling pacien?ilor scleroza multipla ?i utilizarea https://www.isope.org/forums/topic/cumpara-sofosbuvir-fara-reteta-sofosbuvir-iasi-pret/ diaree Cea mai buna calitate posibila la pre?uri accesibile ?tiri alcool https://www.isope.org/forums/topic/vand-levofloxacina-craiova-de-unde-se-poate-cumpara-levofloxacina/ efecte secundare DrДѓgДѓneИ™ti-Olt
  cum este tratata reac?ia alergica alternative naturale la https://www.isope.org/forums/topic/vand-eritromicina-craiova-cumparare-eritromicina-constanta/ proba nume propriu pentru
  Livrare in toata lumea poisoining https://www.isope.org/forums/topic/viagra-strips-farmacie-brasov-viagra-strips-cluj-napoca/ retragere CaransebeИ™

  doza Livrare la nivel mondial https://www.isope.org/forums/topic/cumpar-rosuvastatina-original-vanzari-rosuvastatina-cluj/ reducere dureri in piept mancarime provoca malforma?ii congenitale https://www.isope.org/forums/topic/carvedilol-iasi-pret-carvedilol-brasov-pret/ nu este nevoie de prescrip?ie online Lugoj
  Canada consilierea pacientului https://www.isope.org/forums/topic/clorpromazina-3mg-pret-cumpara-clorpromazina-romania/ reac?ii adverse ?i bea vin

 • MedaWepe

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Prawda jest taka, wiszące ciężary, na przykład
  infekcje górnych dróg leki przeciwwirusowe gЕ‚Гіwnie celujД… https://www.isope.org/forums/topic/cyklosporyna-generyczna-czy-mozna-kupic-cyklosporyna-bez-recepty/ Historia atak Е›rodkГіw przeciwwirusowych
  Twoja dieta powinna zawierać pokarmy, które przyspieszają swój proces spalania tłuszczu Związki te daje skazy wolny, zdrowy, młodszy wygląd skóry, na którym byłeś po
  zastosowań dla grypa leki przeciwwirusowe dziaЕ‚ajД… najlepiej https://www.isope.org/forums/topic/avanafil-z-dapoxetine-bez-recepty-opinie-avanafil-z-dapoxetine-w-aptece/ Poczuj w kwiecie wieku ponownie krzesЕ‚o zabiegowe
  Przez jedzenie do 6 małych posiłków w ciągu dnia, masz poprawę poziom energii i zwiększenie metabolizmu
  choroba weneryczna przeciwwirusowa odpowiedЕє cytokin https://www.isope.org/forums/topic/oryginalna-leflunomid-leflunomid-szczecin/ może powodować anemię przeciwwirusowe grypy zachowawcze
  Ten składnik jest silnym inhibitorem melaniny, a może zmniejszyć przebarwienia skóry aż o 40 proc
  naturalną alternatywą dla kurs leczenia https://www.isope.org/forums/topic/cena-celecoxib-celecoxib-szczecin/ cvs curad chirurgiczne antywirusowe maski na twarz 10 ct
  1
  Wskaż mi jedną gwiazdę, która nie miała zabieg, a dam ci niklu! Nasze zęby dużej mierze zależało, jak wyglądamy
  bezpieczny w matkę karmiącą leki przeciwwirusowe na opryszczkД™ uk https://www.isope.org/forums/topic/gdzie-kupic-avanafil-bez-recepty-w-warszawie-avanafil-w-aptece/ Badania szczepionka koronawirusa Wuhan
  Po prostu uczenie się prawidłowych sposobów na manipulowanie swoją męskość ręcznie, jest świetnym sposobem na niemal natychmiastowe zyski można poczuć i zobaczyć Te dni można nawet dostać skarpetki, które mają antybakteryjną ochronę i specjalną konstrukcję, która może kontrolować wilgoć
  historie antywirusowy kost https://www.isope.org/forums/topic/tani-zamiennik-fluwoksamina-bez-recepty-czy-fluwoksamina-jest-na-recepte/ świadectwo leki przeciwwirusowe gorД…czka gruczoЕ‚owa
  Są to jedne z najważniejszych pytań, które musisz zbadać, jeśli chodzi o produkt – wraz z opinii użytkowników o tym, czy to nawet działa, czy nie, oczywiście
  dla ZUM coronavirus chine nouvelles https://www.isope.org/forums/topic/oryginalna-permetryna-najtaniej-polska-permetryna-warszawa-sklep/ Oceń znaczenie traktowania pracy
  Jest to korzystne dla mięśni nóg i ogólnej kondycji
  powodować wady wrodzone leczenie przeciwwirusowe zakaЕјenia wirusem cytomegalii i szczepГіw opornych https://www.isope.org/forums/topic/tani-zamiennik-furosemid-bez-recepty-furosemid-kup-online-bez-recepty/ historie cykl Ејycia lekГіw przeciwwirusowych
  Kiedy farbować włosy w domu pacjent przyjmuje szansę

 • MedaWepe

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  achat
  prix le moins cher prescrire ne https://forum.franshiza.community/topic/83838-amantadine-en-paris-pharmacie-acheter-amantadine-au-canada/ drogue pharmacie acheter
  utilise Prix pour
  sans ordonnance vente libre sur internet https://forum.franshiza.community/topic/85582-nateglinide-suisse-sans-ordonnance-nateglinide-Г -un-prix-abordable-dans-leurope/ médicament à bas prix generique pharmacie acheter sans
  coûts
  en ligne generique pharmacie en france https://forum.franshiza.community/topic/85031-viagra-gold-vigueur-vente-libre-viagra-gold-vigueur-preise-belgien/ médecine nist ordonnance pilule
  vente
  prix le moins cher comprime sans prescrire bon marche https://overthrownyc.com/overthrowfeed/topic/le-moins-cher-mectizan/ Result: использован никнейм “Amikalte”; вошли; успех; coût pharmacie gratuit comprime comtat venaissin
  Remise
  Acheter en ligne
  meilleur prix pharmacie distribuer la branche https://forum.franshiza.community/topic/86743-symmetrel-belgique-vente-libre-symmetrel-vente-libre-pharmacie/ sans ordonnance pilule pharmacie medecin
  Prix pour Acheter
  sans l'approbation du médecin pharmacie en ligne acheter https://forum.franshiza.community/topic/84074-clozapine-a-vendre-quebec-clozapine-france-posologie-clozapine-clozapine/ original en ligne emplette fait
  vente
  sans ordonnance pharmacie livrer te sis https://forum.franshiza.community/topic/84869-prazosin-gГ©nГ©rique-en-ligne-prazosin-gГ©nГ©rique-en-ligne/ à la pharmacie bon prix pharmacie generique
  En ligne
  sans ordonnance serif ordonnance comprime https://forum.franshiza.community/topic/83749-cyproheptadine-Г -un-prix-abordable-dans-leurope-cyproheptadine-vente-libre-paris/ en ligne sûr sans prescrire acheter un medicament
  coûts

  http://stromectolachat.onlc.be/

 • Terryhax

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Bestellung gut preis 100mg https://forum.franshiza.community/topic/76221-arimidex-switzerland-arimidex-kosten/ Preis Wuppertal

  Rezeptfrei Kaufen holland bestellen https://forum.franshiza.community/forum/35-chernyy-spisok-franshiz/?do=add Preis ausverkauf apotheke lassen Online Ohne Rezept Kaufen billig bestellen online! https://forum.franshiza.community/topic/76132-original-anafranil-anafranil-kaufen-mit-rezept-anafranil-online-bestellen/ Ohne Rezept Solingen
  Bestellung free shipping https://forum.franshiza.community/forum/35-chernyy-spisok-franshiz/?do=add Online Ohne Rezept Kaufen generika kaufen

  Generika Bestellen generika affiliate https://forum.franshiza.community/topic/76156-wie-viel-kostet-meclizin-online-meclizin-preis/ Preis verkauf effects Preis bestellen rezeptfrei https://forum.franshiza.community/topic/81493-kaufen-sustiva-ohne-rezept-sustiva-klagenfurt/ Generika Bestellen Erfurt
  Online Ohne Rezept Kaufen apotheke gut preis choose your language https://forum.franshiza.community/topic/82975-fulvicin-schweiz-kaufen-preis-fulvicin-schweiz/ Preis beziehen deutschland

  Deutschland apotheke rezeptfrei bestellen https://forum.franshiza.community/topic/80778-thorazine-online-kaufen-usa-thorazine-generika-online-kaufen/ Bestellen Mulheim

  Bestellen Weltweit Ubergabe! https://forum.franshiza.community/topic/78555-wo-bekommt-man-famvir-famvir-her-ohne-rezept-famvir-preis-fГјr-pille/ Rezeptfrei Kaufen Weltweit Ubergabe! Bestellung oesterreich https://forum.franshiza.community/topic/80948-kaufen-cenmox-4-mg-generisches-europa-cenmox-20-mg-preis-ratiopharm/ Bestellung Bielefeld
  Kaufen gunstig https://forum.franshiza.community/topic/80211-kaufen-sie-billige-lamisil-online-kaufen-lamisil-4-mg-generisches-europa/ Rezeptfrei Kaufen schweiz

  sjdhsjdhjs22

 • Terryhax

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Visit Secure Drugstore >> Click Here! <<

  Chronic Fatigue Syndrom ist sehr schwer zu diagnostizieren, fur die meisten der Symptome mit anderen Erkrankungen wie das Epstein-Barr-Krankheit, die Grippe, und sogar eine Erkaltung verwechselt werden konnen
  aus Kanada generika ohne https://forum.franshiza.community/topic/76441-flagyl-legal-kaufen-schweiz-flagyl-swiss-online-pharmacy/ ohne rezept Duisburg
  Aber es muss nicht so schwierig wie es scheint
  Einige Sportgerate fur zu Hause kann so einfach sein wie eine Bar, in der Tur fur Klimmzuge und Kinn ups eingestellt ist
  für sicheres Einkaufen einkaufen https://forum.franshiza.community/forum/35-chernyy-spisok-franshiz/?do=add online ohne rezept buy medizin Online-Apotheken bestellen rezeptfrei https://forum.franshiza.community/topic/79706-biaxin-sicher-bestellen-forum-generika-biaxin-schweiz/ Apotheke Kassel
  Internetapotheke rezeptfrei billig https://cphk.nl/forums/topic/gattungsname-fur-amantadin-in-der-apotheke-ohne-rezept-amantadin-medizin/ Alternativen mieten medizin
  und meine sexuellen Fahigkeiten zu booten!
  Viele der Formeln, die auf Menschen gesto?en haben kaum von den naturlichen Verbindungen, die Sie fur gesundere Haut
  Constant Handewaschen und halten Dinge, die nicht essen und trinken aus deinem Mund helfen kann niedriger das Niveau dieser Metalle im Korper, wahrend ein zu reinigen hilft spulen Sie diese von Ihrem System
  Generika kaufen tablette besten https://forum.franshiza.community/topic/74419-lisinopril-generika-schweiz-deutschland-lisinopril-generika-uber-den-online/ Preis Wiesbaden
  Neben der Entwicklung von CFS, die Patienten in der Regel bereits ein oder mehrere Gesundheitsthemen, dass sie mit streitenden und versuchen, mit Medikamenten aus ihren Gesundheitsdienstleister Kontrolle
  Einige ConsiderationsBefore dem Kauf eines Heimtrainingsgerat verschiedene Uberlegungen gemacht werden sollte
  Dosis kaufen medizin online https://forum.franshiza.community/topic/75977-terramycin-Г¶sterreich-apotheke-terramycin-in-geneva/ Meinungen Bremen
  Einige ConsiderationsBefore dem Kauf eines Heimtrainingsgerat verschiedene Uberlegungen gemacht werden sollte
  Geben Sie das Alter der chemischen Konservierungsmittel
  ohne rezept buy medizin https://www.isope.org/forums/topic/generika-etoricoxib-kaufen/ Preis Hagen
  Die einzigen Zutaten, die in der von Ihnen gekaufte Produkte werden sollten, sind Enzyme, Protein-Komplexen und pflanzliche Ole, Wachse und Extrakte

  https://sites.google.com/view/ivermectin-rezeptfrei-kaufen

Shkruaj një koment