Çfarë mund të krijosh sot?

Çfarë mund të krijosh sot?

Unë besoj që çdo njëri prej nesh ka diçka për të kontribuar dhe për të krijuar në këtë botë.

Dikush ka aftësinë dhe mundësinë të realizojë një kurs për fëmijë, dikush të pikturoj, dikush të flas, dikush të shkruaj.

Çdo njeri ka diçka për të dhënë dhe/ose për të krijuar.

Çështja është të dish cili është ky talent që po fsheh nga bota dhe të kesh mjaftueshëm kurajo ta projektosh atë jashtë vetes.

Si njerëz jemi më mirë kur krijojmë, jemi më të lumtur, më të përmbushur, më të qëllimshëm me jetën dhe mbi të gjitha kemi një drejtim.

Duke pasur një derjtim, më pas kemi mundësinë ti shërbejmë dhe botës, komunitetit, familjes si dhe vetes tonë më mirë.

Një njeri i qëllimshëm, është një njeri i lumtur.

Pra, nëse instikti për të krijuar na çon drejt qëllimit tonë.

Le ti bëjmë pyetjen vetes sot… Çfarë dua të krijoj?
Çfarë kam aftësinë dhe talentin të krijoj?
Çfarë mund të krijoj dhe prodhoj në këtë moment?

33 komente

 • Deandre

  Deandre fc barcelona webshophär kan du köpa klubblag matchtröjor, landslag matchtröjor,
  spelare matchtröjor, fotbollströjor barn, fotbollströjor damer och mer {.
  Elana

 • Kasha

  Kasha billige fotballdrakter med trykk, fotballdrakter
  barn, fotballdrakter rask levering og lav pris {. Latas

 • Kattie

  Kattie böjningar av fotbollströja, singular,
  pluralutrum, obestämd, bestämd, obestämd, bestämdnominativ, fotbollströja, fotbollströjan .
  fotbollströjor . fotbollströjorna billiga fotbollströjor.
  Taraq

 • Albertina

  Albertina vi har et stort utvalg av manchester united fotballdrakt drakt
  barn billige fotballdrakter! kjøp manchester united klær drakt barn til drakt barna dine herrask levering og billige
  BarbL

 • Georgina

  Georgina maglie calcio online,maglie a poco prezzo,buffon maglia 2020, magliette
  a poco maglie calcio 2020 basso costo . t shirt psg entrainement Maglia Juve 2020.
  maglie calcio Lucin

Shkruaj një koment