Çfarë mund të krijosh sot?

Çfarë mund të krijosh sot?

Unë besoj që çdo njëri prej nesh ka diçka për të kontribuar dhe për të krijuar në këtë botë.

Dikush ka aftësinë dhe mundësinë të realizojë një kurs për fëmijë, dikush të pikturoj, dikush të flas, dikush të shkruaj.

Çdo njeri ka diçka për të dhënë dhe/ose për të krijuar.

Çështja është të dish cili është ky talent që po fsheh nga bota dhe të kesh mjaftueshëm kurajo ta projektosh atë jashtë vetes.

Si njerëz jemi më mirë kur krijojmë, jemi më të lumtur, më të përmbushur, më të qëllimshëm me jetën dhe mbi të gjitha kemi një drejtim.

Duke pasur një derjtim, më pas kemi mundësinë ti shërbejmë dhe botës, komunitetit, familjes si dhe vetes tonë më mirë.

Një njeri i qëllimshëm, është një njeri i lumtur.

Pra, nëse instikti për të krijuar na çon drejt qëllimit tonë.

Le ti bëjmë pyetjen vetes sot… Çfarë dua të krijoj?
Çfarë kam aftësinë dhe talentin të krijoj?
Çfarë mund të krijoj dhe prodhoj në këtë moment?

43 komente

 • Bobbie

  Good day! This is my first visit to your blog! We
  are a team of volunteers and starting a new initiative
  in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a outstanding job!
  maillot foot 2020/2021

 • Marina

  This design is wicked! You obviously know how to
  keep a reader entertained. Between your wit and your videos,
  I was almost moved to start my own blog (well,
  almost…HaHa!) Excellent job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!
  Barcelona Shirt

 • Martina

  Please let me know if you’re looking for a article writer for your weblog.
  You have some really good posts and I believe I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely
  love to write some material for your blog in exchange for a
  link back to mine. Please blast me an e-mail if interested.
  Many thanks! Koszulka Barcelony

 • Karri

  Thanks for finally writing about >Çfarë mund të krijosh sot?
  – LaidiFerruni.com <Loved it! Koszulka Everton

 • ixihazivuqaoz

  http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin Online pft.ovnq.laidiferruni.com.eyo.ma http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

Shkruaj një koment